BRATISLAVA Hľadaj a nájdi

Detská obrázková knižka o hlavnom meste Slovenska, BRATISLAVA – Hľadaj a nájdi. Deti sa samé alebo s rodičmi zoznamujú hravou a náučnou formou s našim nádherným hlavným mestom a významnými rodákmi alebo osobnosťami, ktoré pôsobili v Bratislave, ako napríklad Johann Nepomuk Hummel, Johann Wolfgang von Kempelen, Hans Christian Andersen, Ferdinand Martinengo, Ondrej Nepela, Ignác Lamár, Napoleon, Mária Terézia … Popritom spoznávajú historické pamiatky, architektúru, či tradičné špeciality ako napríklad bratislavské rožky, ktoré môžu malí čitatelia nájsť ukryté na každej z našich dvojstrán. Kniha ma aj výchovný charakter. Na príbehoch, ktoré sa prelínajú postupne na stranách knihy, sa deti učia k ochrane historických pamiatok a životného prostredia.

Na 14 stranách môžete sledovať zábavné a náučné príbehy hlavných postáv. Deti trénujú svoju pozornosť, predstavivosť a fantáziu.
Ústredné postavy sú predstavené v úvode knihy, ďalšie nájdu deti pri čítaní knihy. Na zadnej strane knihy je ilustrovaná mapa Starého Mesta s vyznačením hlavných dominánt mesta.
Farebná knižka bude vytlačená na kvalitný kartónový papier (po anglicky = board book) s rozmermi 26×34 cm. Tlač bude realizovaná v Európe.
Kniha vychádza v slovenskom a anglickom jazyku.
Idea a texty: Martina Kráľová a Zuzana Revúcka
Ilustrácie: Mária Neradová
Grafický dizajn: Martina Rozinajová

Kúpiť knihu